XXXI Łódzki Bieg Sylwestrowy – projekt EH-REK promuje ... (21.01.2016)
Podobnie jak w latach ubiegłych projekt EH-REK wziął udział w realizacji Biegu Sylwestrowego, którego był jednym ze współorganizatorów. więcej

X Konferencja WODY OPADOWE - ASPEKTY PRAWNE, EKONOMICZNE I TECHNICZNE 12-13 maja 2015 r., Kołobrzeg
Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015

W dniach 12-13 maja 2015 roku, w Kołobrzegu odbyła się, X Jubileuszowa Konferencja WODY OPADOWE – ASPEKTY PRAWNE, EKONOMICZNE I TECHNICZNE. Konferencja tradycyjnie skupia szerokie grono słuchaczy, obejmujące eksploatatorów, inwestorów, projektantów, wykonawców i naukowców, pracujących nad problematyką racjonalnego zagospodarowania wód opadowych w miastach i rozwoju systemów odprowadzania ścieków opadowych. Poruszone w trakcie dyskusji aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne stanowią wartościowy materiał dla samorządowców, praktyków i przedsiębiorców poszukujących najnowszych rozwiązań i najlepszych praktyk w zakresie zagospodarowania wód opadowych w miastach.

Doświadczenia zdobyte w trakcie realizacji projektu EH-REK zostały zaprezentowane przez dr Iwonę Wagner w sesji dotyczącej „Zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi”. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Doceniono przede wszystkim kompleksowość i interdyscyplinarność zaproponowanego podejścia ekohydrologicznego, innowacyjność zastosowanych rozwiązań, stosunkowo niski stosunek kosztów do uzyskiwanych efektów, oraz wielofunkcyjność tworzonej przestrzeni publicznej.

Konferencja pod patronatem krajowej Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie oraz Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, organizowana była przez firmę ABRYS i wpierana przez wielu partnerów z branży.

Prezentacja: Iwona Wagner, Kinga Krauze, Tomasz Jurczak Zielona i Błękitna Infrastruktura - retencja krajobrazowa w miastach

http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/157/2015/05/12/?tx_cal_controller[preview]=1&cHash=3bad7e80034c742ba788bff8e0ceb450

 

Powrót

X

Szanowni Państwo, z wielka przyjemności informujemy, iż dobiegły końca działania związane z realizacją projektu EH-REK „Ekohydrologiczna rekultywacja zbiorników rekreacyjnych Arturówek (Łódź) jako modelowe podejście do rekultywacji zbiorników miejskich” LIFE08 ENV/PL/000517.

Dziękując za pomoc i wsparcie w realizacji projektu zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wynikami projektu w Raporcie Laika oraz przygotowaną Instrukcją dla Użytkowników zrealizowanych w ramach projektu inwestycji i Planem działań po zakończeniu projektu.

Zespół projektowy