EH-REK otrzymał tytuł „Najlepszy projekt LIFE” (18.08.2021)
Spośród 62 finalistów projekt EH-REK otrzymał tytuł „Najlepszy projekt LIFE”. Nagrody LIFE Awards wyróżniają najbardziej innowacyjne, inspirujące i efektywne projekty LIFE. więcej

Miasto Łódź - współbeneficjent

Wydział Sportu w Departamencie Spraw Społecznych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

www.uml.lodz.pl
www.mosir.lodz.pl

MOSiR jest miejską jednostką organizacyjną. Nadzór i kontrolę nad działalnością MOSiR sprawuje Prezydent Miasta Łodzi za pośrednictwem Dyrektora Wydziału Sportu w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi. Jednostka realizuje zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu na rzecz mieszkańców miasta Łodzi, a w szczególności poprzez:

  • organizowanie masowych imprez rekreacyjnych, sportowych i turystycznych,
  • administrowanie obiektami sportowymi i rekreacyjnymi.

MOSiR jest największym w centralnej Polsce ośrodkiem rekreacyjno-sportowym. Tereny zielone, kąpieliska, przystanie wodne, pływalnie, lodowiska, hale sportowe, boiska i korty tenisowe gromadzą dużą grupę entuzjastów sportu, a bogata oferta sprawia, że w ciągu roku obiekty MOSiRu odwiedza blisko pół miliona osób.

Jednym z wielu obiektów należącym do MOSiR jest obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy „Arturówek”, dlatego też MOSiR realizuje projekt pn. Ekohydrologiczna rekultywacja zbiorników rekreacyjnych "Arturówek" (Łódź) jako modelowe podejście do rekultywacji zbiorników miejskich w ramach programu Life +

Jest to obiekt wypoczynkowy w Łodzi, położony pośród Lasu Łagiewnickiego, na obszarze źródliskowym rzeki Bzury.

Zbudowano tu trzy stawy. Jeden z nich przeznaczony jest do kąpieli - posiada piękną, szeroką plażę, na której wypoczywają miłośnicy kąpieli zarówno wodnych jak i słonecznych. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR. Drugi staw, przeznaczony jest dla miłośników uprawiania sportów wodnych, na których w wypożyczalni MOSiR czeka sprzęt pływający: kajaki, rowery wodne i łodzie. Tutaj również bezpieczeństwa strzeże ratownik.

W pobliżu akwenu, znajduje się ogrodzony plac zabaw z licznymi zjeżdżalniami, karuzelami oraz piaskownicami. W pobliżu znajduje się ścieżka zdrowia oraz mini siłownia. Trzeci staw jest zbiornikiem retencyjnym.

W bezpośrednim sąsiedztwie akwenów, znajduje się ośrodek wypoczynkowy z miejscami noclegowymi w pokojach usytuowanych w pawilonie lub domkach kempingowych. W pobliżu znajdują się korty tenisowe o nawierzchni ceglanej.