EH-REK otrzymał tytuł „Najlepszy projekt LIFE” (18.08.2021)
Spośród 62 finalistów projekt EH-REK otrzymał tytuł „Najlepszy projekt LIFE”. Nagrody LIFE Awards wyróżniają najbardziej innowacyjne, inspirujące i efektywne projekty LIFE. więcej

Dlaczego kąpielisko w Arturówku jest bez wody?
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014

W związku ze złym stanem technicznym budowli piętrzącej wodę w zbiorniku Arturówek dolny (kąpielisko) mieszczącej się w ulicy Krasnoludków konieczne było podjęcie prac związanych z remontem tej budowli. Prace te rozpoczęły się 17 marca b.r. i potrwają do dnia 18 kwietnia. Ze względu na zakres prac wykonanie ich możliwe jest jedynie przy całkowicie opróżnionym zbiorniku z wody. Po zakończeniu prac woda w zbiorniku zostanie piętrzona na okres wakacyjny. W pracach tych uczestniczy również UŁ realizujący projekt EH-REK, w ramach którego wykonana zostanie modyfikacja hydrotechniczna budowli piętrzącej wodę dzięki której możliwe będzie precyzyjne sterowanie poziomem wody w zbiorniku w celu zoptymalizowania jej ilości dla stref roślinności wodnej utworzonych w zbiorniku w roku 2013.

W ramach realizowanych obecnie robót wykonane zostaną również prace eksploatacyjne wytworzonych w roku ubiegłym rozwiązań mających na celu ograniczenie dopływu zanieczyszczeń do zbiornika.

Prace te wykonywane są przez firmę ADOR z siedzibą w Łodzi (ul. Maratońska 96c).

Za wszelkie utrudnienia w związku z trwającymi w tym czasie pracami na terenie Arturówka przepraszamy.

 

 

Powrót