XXXI Łódzki Bieg Sylwestrowy – projekt EH-REK promuje ... (21.01.2016)
Podobnie jak w latach ubiegłych projekt EH-REK wziął udział w realizacji Biegu Sylwestrowego, którego był jednym ze współorganizatorów. więcej

Udział projektu EH-REK w Międzynarodowym Kongresie Bioekonomii w Łodzi
Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014

Dnia 19 września 2014 roku już po raz trzeci ekonomiści, biolodzy, socjolodzy, naukowcy, a także przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się, aby wymienić informacje i doświadczenia związane z rolą bioekonomii w rozwoju gospodarczym.

W trakcie realizowanych podczas Kongresu paneli skupiono się głównie na takich zagadnieniach jak:

  • zielona infrastruktura jako elementarny składnik tworzenia smart cities;
  • mechanizmach finansowania biogospodarki z uwzględnieniem funduszy strukturalnych w nowej perspektywie finansowej;
  • wydłużeniu aktywności zawodowej poprzez promowanie koncepcji „srebrnej gospodarki”.

Dodatkowo w ramach warsztatów tematycznych podjęta została dyskusja o zagrożeniach cywilizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wpływu hałasu na nasze zdrowie i komfort życia.

Międzynarodowy Kongres Bioekonomii to kluczowe wydarzenie w ramach Tygodnia Bioekonomii, który w tym roku miał miejsce w dniach 15-19 września.
W ramach panelu Zielona Infrastruktura dr Tomasz Jurczak zaprezentował wyniki realizacji projektu LIFE jako składnik tworzenia smart cities.

Prezetacja dostępna jest pod linkiem:  „ZASTOSOWANIE ZIELONEJ INFRASTRUKTURY W EKOHYDROLOGICZNEJ REKULTYWACJI ZBIORNIKÓW WODNYCH”

Powrót

X

Szanowni Państwo, z wielka przyjemności informujemy, iż dobiegły końca działania związane z realizacją projektu EH-REK „Ekohydrologiczna rekultywacja zbiorników rekreacyjnych Arturówek (Łódź) jako modelowe podejście do rekultywacji zbiorników miejskich” LIFE08 ENV/PL/000517.

Dziękując za pomoc i wsparcie w realizacji projektu zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wynikami projektu w Raporcie Laika oraz przygotowaną Instrukcją dla Użytkowników zrealizowanych w ramach projektu inwestycji i Planem działań po zakończeniu projektu.

Zespół projektowy